Andaluzja jako ciekawe miejsce dla turysty.

Jeżeli interesuje nas spędzenie wolnego czasu w Hiszpanii nie trzeba koniecznie ograniczać się do doskonale znanych miejsc takich jak Barcelona, Majorka czy też Wyspy Kanaryjskie. Czasem warto poszukać nieco innych rozwiązań, które mogą się okazać jeszcze bardziej interesujące. Ciekawą propozycją może się okazać Andaluzja. Jest to autonomiczny region Hiszpanii. Położona jest na południu kraju. Na pewno położenie geograficzne sprawia, że słoneczne pogoda jest tam gwarantowane niemal przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku.

Najważniejszymi miastami tego regionu jest Sewilla oraz Malaga. Choć to pierwsze miasto jest znacznie większe i pełni rolę stolicy prowincji Malaga nie może mieć kompleksów. Jest ona przecież kojarzona z bardzo dobrym winem. To nie jedyny znak rozpoznawczy tego nadmorskiego miasta. W całej Hiszpanii jest ono znane także z niezwykle efektownych celebracji najważniejszych świąt religijnych. Najważniejsze wydarzenia przedstawione są tutaj w sposób bardzo efektowny, który zapada w pamięć przez długi czas.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.