Atrakcje turystyczne Andaluzji.

By móc powiedzieć wszystko o Hiszpanii nie można jedynie opierać się na tym co zobaczyło się w takich miastach jak Barcelona czy też Madryt. Jest to kraj bardzo zróżnicowany. W każdym regionie Hiszpanii panują inne zwyczaje oraz obowiązuje nieco inna kultura. Warto więc je poznać. Bardziej ciekawym regionem Hiszpanii jest na pewno Andaluzja, położona na południu kraju. Najważniejszym miastem tej prowincji jest Sewilla. Nie brakuje w niej atrakcji turystycznych.

W pierwszej kolejności warto udać się zobaczyć plac Virgen de los Reyes. Na pewno także wypada zobaczyć Giraldę, która króluje nad innymi budynkami miasta. Z niej można podziwiać piękną panoramę Sewilli. Jest to pozostałość po zniszczonym meczecie. Sewilla jest bardzo interesującym miejscem, w którym można także zobaczyć ślady obecności kultury arabskiej oraz żydowskiej. Widać to doskonale po niektórych dzielnicach, w których przez wieki mieszkali przedstawiciele właśnie tych narodowości. To niewątpliwie dodaje miastu kolorytu i zachęca do jego odwiedzin.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.