Jakie wydatki masz na wakacjach?

Wiele osób chcąc zaoszczędzić na wakacje, decyduje się wyłącznie na odłożenie kwoty potrzebnej na wykupienie wycieczki. Często nie uświadamiamy sobie tego, że na miejscu również potrzebne będą nam pieniądze i również będziemy potrzebowali środków na różne wydatki. Wydawać by się mogło, że hotel wszystko nam zapewnia, zatem po co są nam pieniądze? Zdecydowanie na miejscu będziemy mieli możliwość uczestniczenia w wielu dodatkowych wycieczkach, chcąc zobaczyć różne atrakcje także musimy dodatkowo płacić.

Co więcej, często mamy w planach spróbować miejscowej kuchni czy sprawić sobie różne pamiątki. Trudno jest odmówić sobie różnych wydatków, kiedy jesteśmy na wakacjach i jesteśmy szczęśliwi. Zdecydowanie też nie chcielibyśmy sobie niczego odmawiać. Dlatego też jak najbardziej warto byłoby zdecydować się, żeby zorientować się, jakie kwoty kieszonkowego są najbardziej polecane i postarać się zadbać o taką kwotę. Sami się przekonamy, że bardzo się ona przyda, a nawet jeżeli trochę pieniędzy nam zostanie, to spokojnie możemy wrócić z nimi do domu.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.