Każdy znajdzie coś dla siebie

Kiedy zaczyna zbliżać się okres urlopów i wakacji, wszystkie osoby ciekawe świata, zainteresowane zwiedzaniem wciąż nowych zakątków, poznawaniem ludzi i odmiennych od naszej kultur, zaczynają z niecierpliwością zacierać ręce i planować egzotyczne podróże. Zazwyczaj od dawna już zaplanowały, jak spędzą tegoroczny urlop i nad lekturą przewodników po odległych miastach i krajach spędziły długie godziny. Doskonale wiedzą, że turystyka jako hobby ma tę wspaniałą właściwość, że nie znudzi się nigdy. Przecież z każdej wycieczki można przywieźć kolejne niezapomniane wrażenia i wzbogacić swoją wiedzę o ciekawostkach naszej planety. Kiedy zbliża się termin wyjazdu daje znać o sobie podróżnicza gorączka, a dla wszystkich, którzy obserwują takie przygotowania z zewnątrz od razy staje się jasne, że zapaleni turyści chociaż są jeszcze w domu, myślami przebywają zupełnie gdzie indziej.

Nie jest trudno zresztą domyślić się gdzie: tam, gdzie leży cel ich wyprawy. Dla niektórych nawet same przygotowania i planowanie, polegające na przeglądaniu atlasów, map i zdjęć z wymarzonych zakątków globu, dostarcza niemal tak samo dużej frajdy jak sama podróż. Turystyka rozumiane jako ciągła ciekawość świata to hobby na całe życie, a ci którzy ulegli turystycznej pasji mają gwarancję, że nigdy nie dopadnie ich znudzenie. Przecież zawsze na świecie znajdzie się miejsce, w którym jeszcze nie byli, a które jest warte odwiedzin. Podróżowanie jest dziś, na szczęście, nieporównywalnie prostsze niż kilkanaście lat temu, więc nawet podróż dookoła świata nie jest nieosiągalnym marzeniem. Przy dobrej organizacji i wykorzystaniu samolotów całą Ziemię można zobaczyć w ciągu kilkunastu godzin. Jednak największe atrakcje znajdują się jednak na powierzchni. Dzięki temu, że dotarcie w każde niemal miejsce na świecie jest obecnie tak łatwe, a ceny biletów tak niskie, turystyka stała się pasją, którą można rozwijać bez ograniczeń. Jedynym ograniczeniem dla prawdziwego podróżnika jest jedynie jego własna fantazja.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.