Kiedy planować wakacje?

O wakacjach myślimy niemalże przez cały rok, aczkolwiek nawet pomimo tego często nawet nie przejdzie nam przez myśl, żeby zacząć rozglądać się o ofertach biur podróży. Kiedy jest na to najlepszy czas? Bez wątpienia większość biur posiada przygotowane oferty jeszcze zimą. Już od tego czasu jesteśmy w stanie rezerwować miejsca, płacić za wyjazdy. Najpierw możemy kupić wakacje nieco taniej z uwagi na promocje, później mamy do czynienia z cenami standardowymi.

Nie musimy się jednak obawiać, że spóźniliśmy się z organizacją wakacji i teraz będziemy zmuszeni siedzieć w domach. Nigdy bowiem nie jest zbyt późno. Nawet w okresie wakacyjnym biura często wprowadzają ostatnie promocje i obniżki, jakie są tym samym zdecydowanie największe. Mamy wtedy do czynienia z ofertami last minute i wiele osób specjalnie na nie czeka, żeby móc wyjechać na znacznie tańsze wakacje. Dzięki temu możemy naprawdę wiele zaoszczędzić, aczkolwiek jest jeden minus, mianowicie terminy takich wakacji poznajemy często na kilka dni przed.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.