Kurorty nad Morzem Bałtyckim.

Morze Bałtyckie jest największym akwenem, który Polacy mają do dyspozycji. Nie może więc dziwić, że właśnie tam powstało wiele kurortów, które nastawione są na obsługiwanie turystów. Najbardziej popularne kurorty nad Morzem Bałtyckim rozciągają się na całej długości wybrzeża. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się na przykład Trójmiasto. Jest to dynamicznie rozwijająca się aglomeracja, która niesie ze sobą wiele możliwości. Tutaj do dyspozycji są plaże oraz inne atrakcje, których mniejsze miejscowości nie są w stanie zapewnić.

Gdańsk to jak wiadomo kolebka Solidarności. Oprócz wylegiwania się na plaży można więc zapewnić rozrywkę również swojej duszy. W Sopocie z kolei znajduje się także najdłuższe molo w całej Europie. Z racji tego, że Gdańsk gościł najlepszych piłkarzy w Europie podczas Euro 2012. Kurort ten jeszcze bardziej zyskał na znaczeniu i baza turystyczna została jeszcze bardziej rozbudowana. Nie brakuje tutaj pensjonatów jak i hosteli, które czekają na gości.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.