Najwspanialsze miejsca w Polsce

Od jakiegoś czasu zaczęła panować nieustępująca moda na spędzanie wakacji czy też ferii poza granicami naszego kraju. A podążając słowami dość znanego każdemu z nas przysłowia „cudze chwalicie swego nie znacie” Polska pełna jest regionów i miejsc, które może nie słyną jako kurorty turystyczne, ale posiadają miejsca równie magiczne i niepowtarzalne jak te, które oferowane są nam w innych zakątkach naszego świata. Wystarczy spojrzeć na Kraków, który słynie oczywiście z Wawelu, Kościoła Mariackiego czy Sukiennic, ale Kraków to także Kazimierz, który otwiera dla zwiedzających pełnie smaków i aromatów podszytą przepiękną muzyką Żydowską i możliwością lepszego poznania tej właśnie kultury, to także Nowa Huta, na której można zjeść najsmaczniejsze włoskie lody chyba w całym Krakowie to także teatry, muzea i kina przygotowane z myślą o miłośnikach większość tego typu atrakcji czy nurtów.

Niedaleko Krakowa znajduje się Oświęcim, który ukazuje tragiczny rys historyczny, z Oświęcimia już tylko kawałek dzieli nas od Zakopanego najpiękniejszego i najurokliwszego chyba miejsca na świecie gdzie nowoczesność przepleciona jest bez ustanku z zamierzchłymi czasami i wspomnieniami starych górali, którzy kochają turystów i rozmowy z nimi. Z Zakopanego w bardzo szybkim czasie można znaleźć się w Krynicy Górskiej słynącej z jednej z najpiękniejszych Pijalni, w której mamy wrażenie jak byśmy znaleźli się gdzieś w amazońskiej puszczy, dla amatorów widoków przygotowany jest wjazd kolejką górską na Górę Parkową, z której można podziwiać naprawdę zapierające dech w piersiach widoki. Istnieje jeszcze wiele możliwości, jakie tamte tereny pozwalają nam zwiedzić zobaczyć poczuć czy tez przeżyć, nie doceniamy ich niestety, ale za to wielkim uznaniem cieszą się u odwiedzających nas turystów, ponieważ w większości z wymienionych miejsc turystami są właśnie obcokrajowcy, którzy przyjeżdżając w nasze progi mają szanse na prawdziwy wypoczynek i skosztowanie niepowtarzalnych smaków i połączeń, jakie nasza kuchnia im serwuje. My za to wolimy zapuszczać się w kraje poza naszymi granicami szukając dokładnie tego, co sami posiadamy, baza turystyczna nie odbiega już niczym od tych, które oferują zagraniczne kurorty, posiadamy morze, góry, jeziora, czyli w jednym małym państwie można znaleźć tak naprawdę wszystkie możliwe ukształtowania, których niestety nie potrafimy szanować i podziwiać z należytym szacunkiem.

 

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.