Nocleg w centrum czy na obrzeżach miasta?

Wyjeżdżając w góry jedziemy z pewnym nastawieniem i w konkretnym celu. Niektórzy biorą narty lub snowbord i planują jak najwięcej czasu spędzać na stoku. Inni to zagorzali wędrowcy, który wstają bladym świtem, wyruszają na wędrówkę, a wracają późnym wieczorem i niemal z marszu kładą się spać. Trzecia grupa osób to ci, którzy chcą trochę czasu spędzić w górach, poleniuchować, a wieczorem uczestniczyć w hucznej góralskiej biesiadzie. Różnorodność, wielość możliwości spędzania czasu w górach wpływa na naszą decyzję o wyborze noclegu. Osobom, które całymi dniami są na stoku nocleg wyda się być rzeczą nieistotną – po całym dniu szusowania będą tak zmęczeni, że wystarczy im niewielki pokoik z łóżkiem i będą zadowoleni. Podobnie osoby, które wybierają wędrówki po górach – w miejscu noclegi Szczyrk również będą spędzać niewiele czasu. W tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem są kwatery czy pensjonaty położone na obrzeżach, z dala od hałasów centrum, gdzie będą mogli spokojnie wypocząć przed kolejnym dniem wypełnionym stokami czy kolejnymi szlakami turystycznymi. Centrum zarezerwowane jest dla tych, którzy poza oferowanymi atrakcjami przez góry chcą się również trochę rozerwać, pobawić w towarzystwie innych osób. Warto zatem o tym wszystkim pomyśleć przy wyborze kwatery.

Nieodpowiednio dobrane miejsce noclegu może zepsuć nam cały pobyt w górach. Czasem zamiast odpocząć możemy się bardzo zmęczyć, np. gdy po całym dniu wędrowania trafimy do kwatery w centrum miasta, gdzie trwa biesiada góralska.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.