Piękno polskich gór

Dla kolarzy i piechurów najbardziej atrakcyjne są tereny w, których można podziwiać piękno przyrody czy też odwiedzać miejsca ciekawe turystycznie. Najczęściej wybierane są tereny górskie. Warto zwrócić uwagę na atrakcje turystyczne pogórza przemyskiego lub ogółem województwa podkarpackiego. Warto zwrócić uwagę na połoniny czyli góry znajdujące siew Bieszczadach. Najbardziej znane to Połoniny. Najbardziej znana z nich jest połonina Caryńska, której nazwa pochodzi od nazwy nieistniejącej obecnie wsi Caryńskie. Do niej należały pastwiska znajdujące się na północno-wschodnim stoku pasma górskiego.

Obecnie jako pozostałość po zabudowaniach wsi pozostała jedynie ruina murowanej kaplicy św. Jana oraz cmentarz, który znajdował się przy cerkwi. Przez Połoninę caryńską prowadzą dwa szlaki turystyczne oraz jedna ścieżka edukacyjna. Szlak czerwony jest szlakiem głównym. Rozpoczyna się w Ustrzykach Górnych przechodząc przez Połoninę Caryńską do wsi zwanej Brzegi Górne a potem idąc nim dalej prowadzi do Połoniny Wetlińskiej. Innym miejscem wartym odwiedzenia może być Jezioro Solińskie wraz z zaporą. Nad zalewem Solińskim znajduje się kilka miejscowości. Najbardziej znane i chętnie odwiedzane przez turystów to Rajskie., Solina, Polańczyk i Jawor. Powierzchnia jeziora wynosi około 22kilometrów kwadratowych. Jest to kompleks wodny wykonany na potrzeby elektrowni wodnej. Z tego też powodu w latach 60 XX wieku zaczęto budować tamę w Solinie. W 1968 roku oddano dwie współpracujące ze sobą elektrownie wodne. W Myczkowcach oraz Solinie. Zapora obecnie jest najwyższą w Polsce jej wysokość to 82 metry. Szerokość zaś wynosi około 644 metry. Niedługo po oddaniu do użytku elektrowni wodnych na jeziorze solińskim zaczęła rozwijać się turystyka wodna. Warto zwrócić na to iż na terenie zalewu solińskiego obowiązuje zakaz używania sprzętów z silnikiem spalinowym. Wyjątek stanowią policja wodna, WOPR oraz specjalne statki wycieczkowe. ponadto istnieje tam wiele specjalnie przygotowywanych kąpielisk strzeżonych bowiem kąpiel w miejscach niestrzeżonych stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.