Podniebna turystyka

Planując zagraniczną wycieczkę, warto zastanowić, jaki środek transportu okaże się najbardziej optymalny i przed podjęciem ostatecznej decyzji rozważyć wszystkie możliwości dotarcia na miejsce. Większość osób podczas dokonywania wyboru najczęściej bierze pod uwagę takie czynniki, jak czas trwania podróży, bezpieczeństwo danego środka transportu i cenę biletów. Zbierają wszelkie dostępne informacje, zarówno w miejscach oczywistych, takich jak biura podróży i punkty informacyjne, ale także pytając znajomych i szperając po forach internetowych. Wybór bywa trudny, bo rozwój branży turystycznej znacząco wpłynął na komfort podróżowania, więc wiele ofert może się wydać atrakcyjnych. Od wielu już lat tradycyjną metodą jest droga lotnicza, która ma tę zaletę, że turysta dociera na miejsce w bardzo szybkim czasie, nieporównywalnym z drogą naziemną. Żaden autokar ani pociąg nie poruszają się tak szybko, jak samolot.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo podróżowania, to według statystyk samolot jest najbezpieczniejszym pojazdem pod słońcem. Podczas podniebnych podróży zdarza się zdecydowanie najmniej wypadków. Nie mają powodów do obaw również osoby uskarżające się na lęk wysokości, bo doświadczeni turyści zapewniają, że w samolocie się go po prostu nie czuje. W związku z duża konkurencją wśród firm prowadzących linie lotnicze podniebna turystyka staje się także przystępna cenowo. Niemal przysłowiowo wysokie ceny biletów na samolot to już przeszłość. Wybierając jedną z ofert tanich linii lotniczych można dotrzeć do celu nieprawdopodobnie wręcz tanio. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na samolot. Pozwala on na bezpieczne, tanie i wyjątkowo komfortowe uprawianie turystyki. Dla osób, które lecą już kolejny raz, podróż wśród chmur wydaje się rutyną, natomiast dla nowicjuszy to zawsze dodatkowa i ekscytująca przygoda, obfitująca w niezapomniane wrażenia i widoki. Biorąc przy tym pod uwagę także oszczędność czasu, może się okazać, że ze wszystkich możliwości ta okaże się najkorzystniejsza.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.