Przetrwać podróż

Od kiedy tylko mamy możliwość ku temu, wiele osób z ogromną chęcią decyduje się na to, żeby na swoje wakacje wyjeżdżać w możliwie najdalsze tereny, zwiedzać nowe kraje. Bez wątpienia jednak zanim uda nam się dotrzeć do hotelu, czeka nas naprawdę długa droga. Jak jednak sobie z tym poradzić i co robić, żeby podróż nie była tak bardzo nieprzyjemna? Zdecydowanie naprawdę wiele w tej sprawie możemy zrobić. Pierwsze jest zadbanie o to, żeby ubrać się naprawdę możliwie najbardziej wygodnie, bo wiele godzin w podróży sprawi, że w dopasowanych ubraniach nie będzie nam zbyt komfortowo.

Poza tym, dobrze byłoby zadbać o to, żeby mieć w czasie podróży jakieś zajęcie. Dzięki temu będziemy w stanie o wiele lepiej znieść całą drogę. Bez wątpienia znacznie szybciej będzie płynął nam czas i nawet nie zauważymy, kiedy już minie wiele godzin. W sieci znajdziemy wiele rekomendowanych książek, czasopism czy chociażby muzyki. Warto się w to zaopatrzyć, a z pewnością będzie nam o wiele milej. Dobrze byłoby pomyśleć o czymś do zjedzenia czy poduszce, kiedy wiemy, że będziemy chcieli się zdrzemnąć.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.