Studenckie sposoby na tanie wakacje

Niejednokrotnie studenci słyną z prowadzenia bardzo oszczędnego życia. Niejednokrotnie potrafią oni zadziwić „sposobami na przeżycie” za niewielkie pieniądze. Warto byłoby zwrócić uwagę na to w jaki sposób studenci potrafią znaleźć sobie tanie wakacje. Często jest to wyjazd pod namiot w którym jedyne koszty do pokrycia to bilet PKP oraz opłata (stosunkowo niewielka) jeśli jest ich kilku to symboliczna za użytkowanie pola namiotowego. Jest to jeden z lepszych sposobów spędzenia wakacji nad morzem, jeziorem czy w górach. Innym sposobem na szybkie zwiedzanie jest wykupienie od PKP biletu weekendowego lub innego bardzo podobnego, który jest ważny we wszystkich pociągach przez okres trzech dni. Atutem takiego biletu jest to ,że mogą w miarę szybko i sprawnie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Z reguły plan wygląda tak, że w ciągu dnia zwiedza się wybrane przez siebie miasto a nocą dojeżdża się do innego punktu.

Taki sposób możemy nazwać szybkim przemieszczaniem się i bardzo aktywnym zwiedzaniem. Podstawowym profitem takiego wyjazdu jest to, że w krótkim czasie możemy odwiedzić wiele miejsc. Dla studentów dobrym rozwiązaniem jest też tak zwany obóz integracyjny. Ceny takiego wyjazdu nie są aż tak wysokie jak zwyczajne wczasy. Dodatkowo można zapoznać się z ludźmi z naszego wydziału lub też ogólnie poznać nowe osoby ze środowiska studenckiego w danym roku akademickim. Myślę, że inwestycja we wspaniałą przygodę wraz z możliwością poznania nowych ludzi i miejsc jest warta wydania nawet i 500 złotych. Innym nieco mniej przyjemnym sposobem wakacji studenckich są zarobkowe wyjazdy zagraniczne połączone oczywiście ze zwiedzaniem regionów najbliższych miejscu zakwaterowania. Wiadome jest to, że cel takiego wyjazdu jest zdecydowanie inny ale przecież żadna młoda osoba nie odmówi sobie małego zwiedzania najbliższych terenów w czasie wolnym od pracy. Dodatkowo jeśli mamy już zakwaterowanie można w miejscu pracy zostać dłużej i wtedy „przy okazji” sprawić sobie mały urlop nie tracąc za wiele pieniędzy.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.