Turystyka jako pasja i sposób na życie

Współczesny rozwój turystyki sprzyja pasjonatom, pragnącym żyć zgodnie z własnymi marzeniami, zainteresowaniami i potrzebami. Odkąd podróżowanie po odległych krajach i zwiedzanie ich zakątków stało się tak łatwe, jak nigdy wcześniej, wielu turystów czerpie z tej możliwości pełnymi garściami. Świat stał się dużo mniejszy niż w czasach naszych dziadków, którzy często musieli rezygnować z marzeń o egzotycznych podróżach z powodu kosztów, z jakimi wiązały się takie wyprawy, a także długiego czasu, jakie zabierało dostanie się choćby do sąsiedniego kraju. Trudno nam osobie wyobrazić dziś, kiedy przelot za ocean trwa zaledwie kilka godzin, że jeszcze niespełna kilkadziesiąt lat temu trzeba było na taką podróż zarezerwować co najmniej kilka tygodni. Dziś możliwości są nieporównywalnie większe, a i koszta biletów stały się przystępne niemal dla każdej kieszeni.

Ale pasja bywa silniejsza niż wszelkie ograniczenia, dlatego już wtedy, kiedy turystyka we współczesnym tego słowa znaczeniu nie istniała, znajdowali się tacy, którzy znajdowali czas i pieniądze na egzotyczne wyprawy. Dla nich być żywym oznaczało podróżować i wciąż podsycać swoją ciekawość nowych miejsc, nieznanych kultur i niedostępnych zakątków. Turysta wybierający się w podróż to całkowite przeciwieństwo domatora, bo ledwo zdąży wrócić z jednej wyprawy, przebrać się i trochę pomieszkać już planuje następną podróż. Przegląda liczne w domu atlasy, wodzi palcem po mapie, ogląda programy turystyczne, czyta reportaże z odległych krain, aż wreszcie pasja ponownie wygania go z domu i zaczyna przygotowania do wyjazdu. Takie osoby na pewno nie usiedzą długo w jednym miejscu. Wszystko, co może ich spotkać po drodze stanowi przygodę, co bywa niezrozumiałe dla osób pozbawionych pasji, które będą w opowiadanych przez podróżnika wydarzeniach dostrzegać raczej przykre kłopoty lub niewygody. Tymczasem dla tych pierwszych możliwość wyjazdów to coś więcej niż tylko sposób na spędzanie wolnego czasu. To nawet nie hobby, tylko całe życie.

 

2 Responses to Turystyka jako pasja i sposób na życie

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.