Wakacje spędzone w cichych i spokojnych miejscach

Dla osób poszukujących wypoczynku w ciszy i spokoju poleca się liczne miejsca w, których liczba mieszkańców jest nie wielka. W dniu dzisiejszym na taki urlop z dala od „cywilizacji” pragnę polecić miejscowość znajdującą się w odległości około 2 kilometrów od Ukrainy a 25 od Przemyśla. Nosi ona nazwę Kalwaria Pacławska. Jej początki sięgają 16 wieku. Kiedyś posiadała prawa miejskie obecnie jest małą i bardzo uroczą wioską. Warto zwrócić uwagę na to, że mieszka w niej (i pobliskim Pacławiu) około 150 osób oraz w pobliskich miejscowościach 42 kaplice dróżkowe. Warto zwrócić uwagę na obecność w kościele cudownego obrazu Matki Bożej kalwaryjskiej. Obraz znalazł się w Kalwarii w czasach wojny z turkami i został przyniesiony z Kamieńca Podolskiego przez pewnego starca, któremu jak głosi legenda objawiła się we śnie Maryja. Poleciła mu wówczas aby udał się nad rzekę i z niej wyłowił jej wizerunek a potem zabrał go i zaniósł do Kalwarii.

Podczas podróży zatrzymał się w Samborze (obecnie jest to miejscowość na Ukrainie), ukrył obraz w skrzyni i położył się spać. Wtedy zauważono cudowną moc obrazu, który zajaśniał nadludzką światłością. Od tych wydarzeń minęło już sporo lat a obraz przez wieki cieszył się coraz większą sławą pod względem cudowności. Obecnie przybywa tam wielu pątników, którzy chcą modlić się o potrzebne łaski przed cudownym obrazem. Prócz tego warto byłoby wspomnieć iż w Kalwarii znajduje się również Sanktuarium Męki Pańskiej. W dniach od 11-15 sierpnia corocznie obchodzony jest tak zwany Wielki Odpust Kalwaryjski. Obchody związane są z uroczystościami pogrzebu i wniebowzięcia Matki Bożej. W ciągu roku pomijając czas od połowy lipca włącznie do 15 sierpnia Kalwaria świeci pustkami. Jest bardzo dobrym miejscem na urlop. Na miejscu bowiem znajduje się gospodarstwo agroturystyczne oraz dom pielgrzyma w którym można znaleźć lokum. Ponadto z kalwarii wychodzi kilka pieszych szlaków turystycznych z których możemy przejść do innych równie uroczych i atrakcyjnych miejsc.

 

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.