Wakacje w kraju

Od kiedy tylko mamy możliwość swobodnego poruszania się za granice kraju, niesamowicie popularne stały się wycieczki za granicę. Biura podróży obecnie w znacznej większości są w stanie zaoferować nam jedynie wyjazdy za granicę. Sprawia to, że wiele osób nie docenia wakacji spędzonych w kraju, który przecież wcale nie jest mniej piękny czy urokliwy. Jak najbardziej warto byłoby zrezygnować z drogich zagranicznych wakacji i wybrać się nad morze czy w góry.

Takie wakacje również zapewnią nam prześwietnie spędzony czas, a mają one naprawdę wiele zalet. Możemy liczyć na to, że będziemy się świetnie bawić, a także unikniemy tym samym wielu problemów. Mianowicie wcale nie musimy martwić się daleką podróżą, wymianą walut czy kosztami, jakie będziemy musieli ponosić za używanie telefonu za granicą. Tym samym nie będziemy mieć do czynienia z barierą językową, bo będziemy mogli swobodnie mówić w swoim języku. Naprawdę wakacje w kraju nie są niczym złym i jak najbardziej nie warto z nich rezygnować.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.