Wakacje z psem

W większości domów spotkać się można z psami. Psy zdecydowanie są naszymi najulubieńszymi zwierzętami, chętnie je przygarniamy do swoich domów i opiekujemy się nimi. Bez wątpienia jednak posiadanie psa ma zarówno zalety, jak i wady. Problem pojawia się często wtedy, kiedy to zależy nam na wyjeździe na wakacje. Wiadomo, że nie mamy szans na to, żeby wyjechać na wakacje z biurem podróży, kiedy zmuszeni jesteśmy wziąć ze sobą psa.

Jak najbardziej jednak nie jest to wymówka, bo zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego samemu wcale nie przeszkadza temu, żebyśmy nie mogli wziąć ze sobą swojego czworonoga. Obecnie coraz więcej hoteli z ogromną chęcią gości u siebie wczasowiczów z psami. Wystarczy jedynie trochę bardziej poszukać. Zdecydowanie największą szansę na to będziemy mieli wtedy, kiedy to będziemy chcieli zatrzymać się w większych miastach. Bez wątpienia będziemy w stanie naprawdę miło spędzić czas, a także będziemy mieć psa na oku. To o wiele lepsza opcja aniżeli zostawianie go u rodziny czy znajomych.

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.