Wpływ wejścia Polski do UE na turystykę

Dzisiejszy świat niesie wiele możliwości dla mieszkańców naszego globu, kilkanaście lat temu turystyka w naszym kraju znana była z tego, że pakowaliśmy dzieci plecak i namiot i jechaliśmy gdzieś w Polskę. Dzisiaj nic nie ogranicza już naszych horyzontów dokładnie w taki sam sposób pakujemy się i wyjeżdżamy, ale w dowolnie wybrane przez nas miejsce zarówno w Polsce jak i w świecie. Powstaje coraz więcej biur podróży, które dają nam możliwość pełnego i całkowitego zaplanowania swojej podróży i bez względu na wiek mamy możliwość zakosztowania wszystkiego, co najlepsze z danego regionu. Młodzi ludzie bardzo często w okresie wakacyjnym pakują plecak i ruszają za swoimi ulubionymi zespołami czy tez postanawiają odwiedzić sławne filmowo miejsca. Dość często można zaobserwować nurt turystyki zarobkowej to znaczy pewna ilość osób wyjeżdża na przykład do Irlandii w celu dorobienia pieniędzy, kiedy nie mają możliwości zarobienia na przykład w Polsce, jest to połączenie nie tylko pracy, ale i zwiedzania poznawania nowych kultur regionów ludzi.

Daje to wiele możliwości i umiejętności, które mają możliwość spożytkować w późniejszym czasie, właśnie dzięki tego typu podróżą mamy także możliwość poszerzania swoich horyzontów, stajemy się znacznie bardziej otwarci na turystów odwiedzających i nasz kraj. Kilkanaście lat temu baza turystyczna w Polsce była w opłakanym stanie dziś nie odróżniamy się od wielu Europejskich krajów, nasze przyłączenie do struktur Unii Europejskiej dało nam możliwość rozwoju i inwestycji zarówno w aglomerację miejskie jak i w małe miasteczka, przez co i nasza gospodarka bardzo wiele zyskała. Dostaliśmy możliwość pokazania światu jak wiele mamy do zaoferowania jak piękne regiony i okolice znajdują się w Polsce jak gościnni potrafimy być oraz że nie jesteśmy krajem zacofanym i niemającym pojęcia o nowinkach technologicznych i nowościach, które obecne są w całym świecie. Dlatego bardzo ważne staje się podążanie tym właśnie tropem, ponieważ Polska to nie tylko góry to także niezwykłe nadmorskie miejscowości, bajeczne Mazurskie jeziora i wiele terenów, które nastawione jest dla turystów, wszystko zależy od tego jak wiele udało się zakorzenić w naszym podejściu, jeżeli wciąż będziemy w takim tempie rozwijać nasz kraj za kilkanaście lat może uda nam się dorównać Grekom czy Szwedom, którzy potrafią zachęcać turystów z całego świata do odwiedzania ich miast.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.