Wspomnienia na fotografii

Niewykluczone, że w głębokich zakamarkach afrykańskich dżungli albo w najwyższych szczytach gór jeszcze istnieją miejsca, na których nie postała stopa człowieka. Nie ma już na mapach nieodkrytych kontynentów i niezbadanych gatunków zwierząt (choć akurat w tej dziedzinie zdarzają się zaskoczenia). Często powtarza się, że świat zmalał. To prawda, obecny amator turystyki może po prostu wsiąść do samolotu i w mgnieniu oka znaleźć się na drugiej półkuli. Coraz szybsze samoloty sprawiają, że odległości wydają się coraz łatwiejsze do pokonania. Dysponując takimi możliwościami, współczesny turysta może rozwijać swoją pasję bez problemu, bo chociaż świat stał się mniejszy, to nie przestał być pełen fascynujących zagadek, a podróże wcale nie przestały kształcić. Co prawda, zdecydowanie trudniej dzisiaj zostać badaczem nieznanych lądów i odkrywcą niezbadanych zakątków, ale także zupełnie zwyczajny turysta może poczuć zachwyt, jaki towarzyszył dawnym podróżnikom, którzy przemierzali nieznane i niebezpieczne rejony naszej planety.

Trzeba tylko mieć w sobie ciekawość świata i chęć wyruszenia w egzotyczną podróż. Właśnie z tego powodu od wielu lat turystyka jest jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. Kusi łatwością i dostępnością. Dziś nawet weekend można spędzić na sąsiednim kontynencie, nie martwiąc się o to, czy na poniedziałek zdążymy wrócić do pracy. Zdążyły z całą pewnością, a na dodatek przywieziemy wraz z bagażem mnóstwo wrażeń i niezapomnianych emocji. Z każdej takiej wyprawy, niezależnie od tego czy była to zaledwie wycieczka do nieodległego miasta, czy długa podróż po krajach znajdujących się po drugiej stronie naszego globy, przywozi się mnóstwo pamiątek i zdjęć, dzięki którym w każdej chwili można przywołać wspomnienia i wrócić jeszcze raz do odwiedzonych miejsc. Podróżnicy, bogatsi w nową wiedzę o otaczającym świecie, a na dodatek posiadający dar opowiadania o swoich ekscytujących przygodach, z przyjemnością pokazują fotografie znajomym i zarażają turystyczną pasją.

 

 

Dodaj komentarzSzukaj

Tanio i za granicą

    Czy możliwe jest zorganizowanie taniego i atrakcyjnego wyjazdu zagranicznego? Oczywiście tak, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i odrobiny szczęścia W wyszukiwarce połączeń lotniczych SkyScanner dostępna jest funkcja "kalendarz cen", w którym możemy wpisać wybraną przez nas kwotę (im jest ona niższa tym lepiej dla nas). Możemy sprawdzić gdzie i w jakim terminie jesteśmy w stanie dolecieć za złotówkę lub odpowiednio określoną przez nas kwotę niezbyt wysoką. Za złotówkę można dolecieć z Wrocławia do Dusseldorfu z którego jest około 200 kilometrów do Holandii lub Belgii. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zapłacimy przedpłaconą kartą Mastercard przeznaczoną do biletów lotniczych (dostępną na przykład w banku BZ WBK ) nie będziemy obciążeni wysokimi tak zwanymi "opłatami manipulacyjnymi" w kwocie około 40 złotych lub . Warto wiec przed planowaniem podróży warto byłoby nabyć kartę tego typu. W ten sam sposób można wyszukiwać połączenia i w dowolny sposób wedle własnego uznania komponować je i dopasowywać do własnych potrzeb. Jeśli więc jesteś młody i kreatywny możesz wykorzystać propozycję tanich linii lotniczych i udać się w podróż marzeń, lub w taką, którą długo i mile będzie wspominana. Dodatkowo warto pamiętać, że prócz sprytu i dostępu do komputera z dostępem do internetu i około 200 złotych w portfelu (nie wszystko musimy stracić ale przecież przezorny zawsze ubezpieczony).

    Warto w ten sposób zwiedzać świat szczególnie teraz kiedy większość granic jest otwartych. Zaplanowanie możliwie najtańszej wycieczki po świecie wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu a wszystko po to by dopiąć sprawy połączeń "na ostatni guzik". Dzięki temu nie będziemy musieli aż tak bardzo ryzykować i obawiać się o to, że zostaniemy bez pieniędzy, możliwości noclegu i wydostania się z całkowicie obcego kraju. Jeśli należysz do grona śmiałków wszystkie połączenia możesz sprawdzać na bieżąco kiedy juz będą Ci konieczne. Myślę, że może to być sposób na odbycie najwspanialszych wakacji w Twoim życiu.